مسئولیت اجتماعی

سیما آرا  اهتمام  به مسئولیت های زیست محیطی و اجتماعی ، خود را در قبال جامعه و شهروندان مسئول دانسته و شهروندی خود را در گرو رفاه، آسایش و پیشرفت عموم  با توجه به درك كامل نقش كسب وكار در جامعه،  می داند.
امروزه به لحاظ تغییرات گسترده و لحظه ای فضای کسب و کار، ضرورت توجه به مسئولیت های اجتماعی مانند كنترل آلودگی های زیست محیطی، ایمنی و سلامت محیط كار، فرصت های برابر استخدامی و کمک های خیر خواهانه  و انسان دوستانه را بیش از پیش می طلبد.  در چنین شرایطی خواست و نیازهای جامعه از تجارت دیگر تنها براساس خواسته های بازار و شرایط اقتصادی نیست، بلكه سازمان ها و شرکت ها با دامنه وسیعی از مسوولیت ها ورای بازار، روبه رو هستند که اغلب نیز در ارتباط با جامعه است.
بدین ترتیب شركت تبلیغ گستر سیماآرا موفقیت و تداوم حیات خود را در گرو تامین نیازهای محیط اجتماعی می داند و با چنین رویكردی، آینده نگر، برنامه ریزی و اجرای مسوولیت های اجتماعی را سرمایه گذاری در زمینه انسانی و اجتماعی می داند.
مجموعه سیماآرا بایدها، اهداف، رسالت و ماندگاری خود را در ساختن جامعه ای بهتر و زیباتر می بیند، از این رو فعالیت تجاری  و اقتصادی خود را با محوریت جامعه ای سالم و زیبا ترسیم کرده و با این دیدگاه در مسیر پیشرفت و توسعه گام بر می دارد.   

 

ایمنی

سیما آرا با هدف افزایش ضریب ایمنی و مقاومت سازه های تبلیغات شهری، نخستین شرکتی است که اقدام به مقاوم سازی، بازسازی و جانمایی مجدد سازه های در اختیار با رویکرد مناسب معماری شهری و ارتقای ایمنی شهروندان نموده است.

ضریب ایمنی و مقاومت سازه تابلوهای تبلیغاتی با توجه به گستردگی که امروز در شهرها یافته اند از اهمیت بالایی برخوردارند. از این رو سیماآرا به عنوان پیشگام در اجرای طرح مقاوم سازی و نوسازی تابلوهای تبلیغاتی تا کنون توانسته است علاوه بر مقاوم سازی تمامی تابلوهای دراختیار با حمایت سازمان زیباسازی شهرداری ها، سایر شرکت های تبلیغاتی را در اجرای این امر با خود همراه سازد.

طراحی سازه های تبلیغاتی، هنری مهندسی با رویکرد معماری است که نقش بسزایی در هویت بصری شهری، تضمین ایمنی و کیفیت بالای سازه ها را دارد، در این راستا سیما آرا با بهره گیری از سرمایه انسانی متخصص، فنی و صاحب تجربه و دانش روز هنر مهندسی، با توجه به شرایط اقلیمی، جوی و استحکام زمین ضمن  جابجایی سازه ها، مقاوم سازی و بازسازی دوره ای تابلوها را اجرا می نماید. در صورت فرسودگی بالای تابلوها، سازه های جدید با فناوری نوین و به روز طراحی، ساخت و جایگزین می شوند.
            
پیش از اجرای پروژه مقاوم سازی و بازسازی تابلوهای، تابلوها از شرایط مناسبی به لحاظ ایمنی برخوردار نبودند.

 

محیط زیست

سیماآرا اهتمام به حفاظت از محیط زیست را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است و با رعایت نکات زیست محیطی و سلامت و پاکیزگی فضای سبز شهری، ساختن شهری زیبا را از جمله رسالت های خود می داند.
در این راستا در اجرای برنامه مقاوم سازی تابلوهای شهری، تمامی تابلوهای شهری در اختیار را به لامپ های LED تجهیز کرد. برتری این لامپ ها نسبت به سایر لامپ های کم مصرف در استفاده ناچیزی از ولتاژ با نورافشانی بالا و  نداشتن بخار سدیم و پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز است.  
از دیگر اقدامات سیماآرا در حفاظت از محیط زیست می توان به استفاده از پنل های خورشیدی برای تامین برق مورد نیاز تابلوها اشاره کرد.
پیشگامی سیماآرا در فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست سبب شده است این شرکت علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه در تامین سلامتی فضای شهری، سازه های تبلیغاتی شهر را بدون در خطر قراردادن فضای سبز و آسیب به آنها جانمایی نماید.

 

کاهش آلودگی های بصری

سیماآرا در فرآیند جابه‌جایی و ایمن سازی تابلوهای شهری در اختیار با رعایت فاصله منطقی میان تابلوها و بیلبوردها، اجتناب از بی نظمی و حداقل تداخل بصری و زیبا سازی تابلوها، زیبایی فضای شهری را به همراه آورد.

به طوریکه این راهکار اجرایی سیماآرا در تامین زیبایی شهری با وجود استقرار تابلوهای تبلیغاتی به استاندارد و الزام سازمان زیباسازی شهرداری تهران در این حوزه تبدیل شد. 

حذف پرتابل های تبليغاتی از سطح شهر و طراحی و استقرار سازه های مدرن و زيبای استرابورد به جای آن ها از دیگر اقدامات نوآور و منحصر به فرد سیماآرا در راستای کاهش آلودگی های بصری می باشد. 
با این اقدام سازه هایی زیبا و با کیفیت در ابعادی متناسب با فضای شهری ، هماهنگ با معماری و عاصر مبلمان شهری اصیل، مقاوم، هویت بخش در محیط شهری، کیفیت بالا برای اطلاع رسانی و نزدیک به معیارهای جهانی تبلیغات محیطی جايگزين سازه های غير ايمن و نازیبای قبلی شد.